Athomer Hypertonic ®
Przy reakcjach alergicznych

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **

Przy reakcjach alergicznych np. w przypadkach kataru siennego mamy do dyspozycji bezpieczny preparat o nazwie ATHOMER HYPERTONIC®, który jest sterylną stężoną wodą morską zawierającą 2,5% NaCl oraz naturalne sole mineralne i mikroelementy. Preparat działa na zasadzie różnicy stężeń roztworów, przeciwdziałając przekrwieniu śluzówek i jej obrzękom. Aerozol ten skutecznie upłynniania i usuwa z dróg oddechowych nadmiar wydzieliny śluzowej, dzięki czemu odblokowuje nos,, przywracając węch i smak.

Działania obronne w alergii, infekcjach:

Kiedy nasze działania profilaktyczne opisane wyżej zawiodą i dochodzi do reakcji alergicznej czy infekcji, też mamy szansę bezpiecznej obrony. Zazwyczaj tego rodzaju sytuacja wiąże się z obrzękiem śluzówek górnych dróg oddechowych objawiającym się blokowaniem nosa, wyciekiem treści śluzowej lub śluzowo-ropnej.

Przy reakcjach alergicznych np. w przypadkach kataru siennego mamy do dyspozycji bezpieczny preparat o nazwie ATHOMER HYPERTONIC®, który jest sterylną stężoną wodą morską zawierającą 2,5% NaCl oraz naturalne sole mineralne i mikroelementy. Preparat działa na zasadzie różnicy stężeń roztworów, przeciwdziałając przekrwieniu śluzówek i jej obrzękom. Aerozol ten skutecznie upłynniania i usuwa z dróg oddechowych nadmiar wydzieliny śluzowej, dzięki czemu odblokowuje nos,, przywracając węch i smak.

ATHOMER HYPERTONIC® częstotliwość jego stosowania uzależniona jest od stopnia nasilenia objawów. Ponieważ preparatu tego nie można przedawkować ani nie powoduje on żadnych reakcji alergicznych, zakłada się, że dziennie można zażyć minimum 3 aplikacje, a w razie potrzeby można zastosować ten preparat wielokrotnie.

Do zwalczania infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych mamy do dyspozycji dwa preparaty
w postaci sprayu opisane wyżej, tj. ATHOMER PROPOLIS® i ATHOMER HYPERTONIC®, natomiast do leczenia katarów, katarów ropnych i stanów zapalnych zatok preparat o nazwie SINUSIT-PASCOE®
w kroplach doustnych.

ATHOMER PROPOLIS® przywraca fizjologiczną funkcję śluzówek zaburzoną podczas infekcji. Dodatek propolisu oddziałuje łagodnie antyseptycznie, dzięki czemu preparat powinien być stosowany - do nosa i do gardła - wielokrotnie w ciągu dnia.

W przypadkach znacznych obrzęków warto sięgnąć po ATHOMER HYPERTONIC®, który skutecznie powinien przeciwdziałać obrzękom śluzówek dróg oddechowych. Oba preparaty można stosować na przemian kilka razy dziennie. Częstotliwość dawek powinna być dostosowana do stopnia nasilenia objawów, w myśl zasady: im gorzej tym częściej.


Kiedy w wyniku nieżytu nosa, zapalenia gardła dochodzi do powikłań np. w postaci zaostrzenia czy zapalenia zatok, wtedy również możemy wykorzystywać SINUSIT-PASCOE®. W fazie ostrej stanu zapalnego czy przy zaostrzeniach przewlekłych stanów uczynnianych wywołanych ostro przebiegającą infekcją stosujemy ten lek przez kilka, kilkanaście dni, przyjmując go np. co 2 godziny. W przypadkach przewlekłych należy stosować go 3 razy dziennie przez kilka tygodni, a jeśli zachodzi taka potrzeba, to miesięcy.

Czy można łączyć opisane wyżej preparaty i jak je stosować?

Tak. Dobrym przykładem jest kompleksowy lek homeopatyczny SINUSIT-PASCOE® i preparat ze stężonej wody morskiej o nazwie ATHOMER HYPERTONIC®. Dlaczego akurat takie połączenie jest rozsądne i kiedy można je stosować?

SINUSIT-PASCOE® jest preparatem przydatnym w leczeniu katarów, katarów ropnych i katarów alergicznych, a przede wszystkim w leczeniu przewlekłych stanów zapalnych zatok, przebiegających także z komponentą alergiczną. Zapalenie zatok, szczególnie o charakterze przewlekłym, może przejść w tzw. zespół zatokowo-oskrzelowy, który z kolei może doprowadzić do astmy oskrzelowej. Krótko mówiąc, stany zapalne zatok należy leczyć i tu mamy do dyspozycji wspomniany wyżej bezpieczny lek homeopatyczny o nazwie SINUSIT-PASCOE®, który nadaje się do kuracji kilkudniowych (szczególnie do bardziej intensywnych, podczas których stosowanie leku powinno być częstsze zwłaszcza w przypadkach zaostrzeń stanu zapalnego zatok), a także do kuracji przewlekłych - wielotygodniowych, czy nawet wielomiesięcznych, kiedy wystarczające dawkowanie jest najrzadsze tj., z reguły 3 razy dziennie.

Przy zaostrzeniach stanu zapalnego czy przy reakcjach alergicznych podstawowym objawem jest obrzęk śluzówek jam nosowych, a co za tym idzie trudności w oddychaniu, pogorszenie apetytu, rozdrażnienie, zaburzenia snu oraz dekoncentracja.

Jak możemy temu przeciwdziałać? Warto w takich przypadkach sięgnąć po preparat ze stężoną wodę morską o nazwie ATHOMER HYPERTONIC®, który jest całkowicie bezpieczny (nie zawiera związków chemicznych ani nie wywołuje reakcji alergicznych) i może być stosowany profilaktycznie w okresie wiosenno-letnim. W tym czasie zaleca się przyjmować go zazwyczaj 2 razy dziennie (rano
i wieczorem). Natomiast w przypadkach alergicznego czy zapalnego obrzęku śluzówek jam nosowych - wielokrotnie w ciągu dnia. Preparat ten w zupełnie bezpieczny sposób - działa bowiem na zasadzie różnicy stężeń zastosowanych roztworów - zmniejszy obrzęk śluzówek, poprawiając dyskomfort osób cierpiących z powodu alergii wziewnej.


Podrażnienie gardła z towarzyszącym kaszlem, chrypką

To częste stany, z których może rozwinąć się infekcja często o poważnym przebiegu, wymagająca intensywnej terapii. Jaki jest mechanizm czy przyczyna wywiązywania się takich stanów? Wyobraźmy sobie krzykliwe dziecko, które rano jest całkiem spokojne, ale które szczególnie w okresie jesienno-zimowym nadużywa głosu w trakcie intensywnej zabawy. Wieczorem rodzice mają problem, bo pociecha skarży się na ból gardła, ma chrypkę, pokasłuje czy pochrząkuje. Inny przykład - wszystkie osoby pracujące głosem, a więc księża, nauczyciele, prawnicy, aktorzy, piosenkarze, kaprale czy sierżanci w wojsku bardzo często nadużywają głosu w ciągu dnia, a po południu czy wieczorem mają podobne problemy jak opisane wyżej dziecko. Wiele osób źle reaguje lub wręcz nie znosi klimatyzacji. Jednak coraz częściej pracujemy całymi godzinami w klimatyzowanych wnętrzach, jeździmy klimatyzowanymi samochodami czy latamy klimatyzowanymi samolotami. Czy zauważyli, Państwo, że po pół godziny od włączenia pilotem klimatyzacji wiele osób zaczyna mieć problemy
z gardłem, ma chrypkę czy kaszle? To charakterystyczny objaw jej niekorzystnego działania na nasze błony śluzowe. Warto też pamiętać o podobnych stanach, kiedy "ocieramy się" o infekcję. Na początku mamy kłopoty z podrażnionym gardłem, później dołącza się chrypka, kaszel i poważniejszy kłopot gotowy. Czy możemy takim stanom przeciwdziałać, czy jest jakiś skuteczny sposób, żeby temu zaradzić? Odpowiedź jest pozytywna. Możemy pomóc zarówno dziecku, jak i panu sierżantowi
w wojsku. Warto wtedy sięgnąć po bezpieczny suplement diety, który proponujemy w 2 postaciach - pastylek i lizaków. Ta ostatnia forma najbardziej usatysfakcjonuje dzieci. Jesteśmy przekonani, że będzie również skuteczna.